חומר נפש|מופע טקס ריפוי 7.8 בפלא תל אביב

פאול קור 16, תל אביב

חומר נפש |
מופע. טקס. ריפויקרן שפע לב- כתבה ומגישה מילים
מהמסע האישי שלה מחושך לאור.
תמי בן הדר ויפעת אשכנזי- שירה ונגינה בכלים מגוונים.
מכשפות ומרפאות בקול.

זהו סיפורה החשוף והעוצמתי של ילדה קטנה ופגועה שהחיים זימנו לה פגיעה מינית ממושכת בילדות ומסע חיים ארוך של כאב ואז של ריפוי.
ילדה שלא הסכימה לוותר על החיים, והפכה
מילדה נפגעת ופצועה, לאישה מרפאה.

סיפור אישי וקולקטיבי שבסופו טקס ריפוי שבו המשתתפים מוזמנים לקחת חלק ולעבור מסע וכוונה אישית מכאב, אבל, צער וכעס, לתפילה, סליחה וגילוי של שמחה פנימית ותשוקה לחיים.


אזהרת טריגר - תוכן מרפא אך מאתגר על פגיעה מינית בילדות ושאר הכאבים הנלווים לו.


פתיחת דלתות: 20:30
תחילת מופע 21:00
כרטיס - 80 ש"ח במכירה מוקדמת
100 ש"ח בקופה.

לינק לרכישת כרטיסים:
http://tinyurl.com/yxzdzpyu

נשמח עד מאד לבקוע איתכם אור מן החושך.

דברים שכתבו על המופע:

מה ששי אור כתב:

"כשצפיתי במופע שלה, של קרן שפע לב "חומר נפש", הייתי בשוק. קצת כמו לפגוש פתאם ברחוב מישהו שאתמול השתתפת בהלוויה שלו.
איך יכולה להתקיים כאן לצידי בעולם, אשה שעברה את התופת הזאת, ולא רק שלא ויתרה על התמימות והאמונה בטוב האנושי,
אלא שהיא בישירות בוהקת ובכתיבה נוגעת ועדינה משתפת ומראה בעצם הקיום שלה על הבמה - שניתן לחולל שינוי. שינוי עמוק ומוחשי.
מוכיחה בכל רגע שמקשיבים לה - שאין שום מחסום שיכול לכוח הריפוי הנשי האימהי הזה.
בעיני הגיבורים והגיבורות של זמננו הם אלה שנותנים את מה שאין. את מה שמעולם לא קיבלו.
זה גם סוג הכישוף של קרן.
אם היה בידי, הייתי עובר מדלת לדלת עם הספר החדש של קרן, מכריח כל גבר ואשה נער ונערה שבחרו בציניות, שויתרו על האפשרות לחיים של קירבה, שהפחד מפגיעה סגר עליהם - "לבלוע" את הספר הזה.
לקחת אותו כמו כמו גלולת אמונה בטוב, כמו רוח חתדשה שמנערת את התודעה, מאפשר לכל כאב, גם זה שבא להמיתנו שיהפוך לריפוי, לחסד."
שי אור

"יש מידי פעם הזדמנויות בחיים לקחת חושך ולהפוך לאור. לקחת כאב ולהפוך לריפוי. לקחת יאוש ולהפוך לתקווה. זה מה ש קרן שפע לב עושה בחכמה רבה, בקסם, ובתועפות של רכות עם המופע הזה 'חומר נפש' שנולד מתוך החומרים הכואבים של חייה. אז נכון זה ממש לא מופע בידור, אבל מצד שני זה גם ממש לא מופע מדכא. קרן מצליחה לקחת אותנו איתה למחוזות הכואבים שעברה בהם מאז ילדותה, תוך כדי שהיא שומרת עלינו היטב. מספרת לנו את הסיפור, אבל שומרת שלא נתערבב מידי. זו השראה גדולה לראות אותה יושבת על מקומה, מביאה את סיפור חייה, ואת התובנות והמתנות שקיבלה בדרך שהיתה מלאה בחשכה.

'חומר נפש' הוא מופע שבעיני חשוב לראות בתקופתנו, תקופה בה האמת מפסיקה להתחבא מתחת לשטיח, ויוצאת החוצה אל האור. וטוב שיראו את המופע נשים ויראו גברים, ונתחיל יחד לרפא את הפצעים , ויחד נהפוך חושך לאור."
מיכל ליבדינסקי

"ראיתי את המופע של קרן שפע לפני כחודש וחצי. הייתה לי חוויה עמוקה, נוגעת, מחברת לרגש ולחיים. ממש ריפוי.
זו חוויה שנוגעת בכל רבדי הרגש,
וגם לא בהכרח פשוטה אבל - בהרגשה שלי - זה מופע חובה!
ממליץ בהמון אהבה."
סופי חיים

"זאת היתה חויה עמוקה ונוגעת בנימי הנפש. לצלול איתך למעמקים, להשאר בלי אויר דקות ארוכות, להסתכל לרוע ולקושי בעיניים. ללוות את מסעך הקשה ביחד ולראות שבכל חושך יש אור. צללנו עלינו ויצאנו קצת יותר רכים וקצת יותר, אני מקווה, אנושיים. היתה לי הזדמנות יחודית לפגישה עם ביתי בחלל שיצרת עבורנו. מרגש. ממליץ מאד להגיע."
נדב חבצלת

"לפני מספר שנים נחשפתי לסרטה של קרן שפע לב, סרט שמתעד מספר נשים שעברו התעללות מינית. אני זוכרת שקינאתי בה.
התמלאתי בקנאה (והשראה..) על היכולת שלה לספר את סיפורה בדרכה הכל כך פשוטה ונקייה, נקייה לחלוטין מקורבניות, מעודף דרמה, מאשמה והאשמה, וכוסאמוקערס, כי גם אני רוצה… סיפור של גאולה.
המופע של קרן - חומר נפש - מופע. טקס. ריפוי, הוא אכן סיפור של גאולה, של ניצחון האור על החושך, של אישה ששרדה את האימה והגביהה עוף על מנת להפוך לאישה מרפאה, לאישה נושאת תפילה, כזו המחזיקה את הלפיד ומאירה את חשכת ההשתקה, אישה מנהיגה.

ישבתי נפעמת, שותה בלהיטות את הטקסט הכתוב כל כך כל כך יפה ועמוק, כל תולדות הבדידות והזעם, הכאב, האבל והסליחה, הכל ברהיטות ופיוטיות מרשימה, הכל כל כך יפה, כראוי לטקס שסופו שמחה.
אז תודה קרן שפע לב
ותודה על הליווי המוסיקלי הנפלא, המחיה נפש דאובה.
ועל הזכות והחובה להביא אוצרות של ריפוי לכל אחת ואחת מאיתנו ולכולנו כחברה.
חומר נפש - לכו לראות!!
זה חשוב."
מרב הודיה

"עדיין לא מצליחה למצוא את כל המילים אל מול מה שהבאת שם ממך.. מסיפור חייך, ואיפה זה פגש אותי... אז קראתי פה קצת למעלה ויכולתי מאוד להתחבר לכל מה שכתבו אנשים על המופע שלך.
אני נפעמת לגמרי וללא מילים... מהסיפור שלך, מתהומות השאול שהיית בהם, שכל תא שבי מצטמרר מתכווץ בפחד וכאב ומייבב כשחושבת על כך שזוועות כאלו מתרחשות בחיי ילדה, שהופכת לנערה ואישה... אני נפעמת ומעריצה אותך על הדרך שפילסת בכוחות עצומים אל בחירה ומשמעות בחיים האלו, אל ריפוי והבאת רפואת הלב אל נשים אחרות, אל כולנו, ביכולת שלך למצוא בתוכך את הסליחה למי שהכאיבו כל כך, לשבור את המעגל האכזרי של גבר מתעלל ואישה כואבת ומכאיבה....
נפעמת מהיכולת שלך לשלות את כל המילים, כל כך הרבה מילים מדויקות להעביר, לספר ולפגוש במקומות בהם אני שומעת רק את האילמות והזעקה לאלוהים,
נפעמת מהאישה היפה, העוצמתית, הרכה והאוהבת שגידלת וריפאת את עצמך להיות. כה יפה, כה עוצמתית ומלאת אהבה, כשמך, קרן שפע לב, כמה שפעת עלינו מליבך בערב הזה, כמה את שופעת השראה לכך שאפשר להירפא, שאפשר לשנות גורלות וסיפורים, שאפשר עוד לבחור ולמצוא את המשמעות והמהות ואת אלוהים, שאפשר.
תודה לך שעשית את הדרך האמיצה והקשה הזו של הריפוי הזה, כי בזכות מה שאת מביאה, אישה אמיצה ועוצמתית שאת, יש עוד ניצוץ של תקווה ואמונה שגם מתוך אוקיינוסים של כאב, אפשר."
שלי בנקל

"הייתי בהופעה של קרן. זו היתה הופעה, זה היה טקס, וזה היה ריפוי
הטקסטים היו חזקים, מטלטלים, הקול שקרן השמיעה היה בהיר וצלול גם כשהוא בא מתוך החשיכה והמסע הזה של קרן, הכואב, האמיץ, לא הסתיים בסיפור שלה, אלא מצאתי את עצמי מצטרף למסע הזה, עובר מסע משלי, מתרגש מאוד, שורף את הכעס, נוגע באבל, מרחיב את הלב לסליחה.
מלווה את קרן בחשיכה שלה ואז מביט בחשיכה שלי ומוצא בה את האומץ להעיר את הלוחם, האומץ שהילד שבי מצפה לו.
הקול הזה והטקסטים האלה עדיין מהדהדים בי
ממליץ בחום ובאהבה"
רובי


"הערב אתמול היה מאוד מיוחד ומרגש. את מאסטרית של הרבה דברים ובינהם מאסטרית של מילים. הדיוק והחדות של המילים שלך היו לי כמו חוט משי דק, עדין ויקר שאיתו יצרת ריקמה מדהימה ביופיה שלא יכולתי להפסיק להתבונן בה גם כשהיא נצבעה בדם.

ובמילים ארציות יותר... הנושא הזה של התעללות מינית בילדים הוא לא נתפס. הוא כל כך מזעזע שאני לא מצליחה להכיל אותו ולא יודעת איך לעכל את גודל הזוועה. אבל אתמול, בשילוב מדהים של תיאור סיטואציה ותיאור העולם הפנימי של ילדה רמוסה, במילים ששומרות עלי מספיק מנותקת מהפרטים ובו בזמן מספיק מחוברת ריגשית, הצלחתי להיות שם, יחד עם אותה ילדה בתוך הזוועות שהיא עוברת. ממש להיות איתה ולא להבלע באימה, כי מולי יושבת האישה שהיא אותה ילדה. האישה שנגאלה, האישה שהיא ההוכחה הממשית לכך שהאור יכול לנצח את החושך.

שמעתי כבר סיפורי קשים של אנשים. תמיד הייתי צריכה להיות בתשומת לב לעצמי כדי לא להבלע בתוכם. כדי להיות באמפטיה אבל לא בהזדהות שבולעת. תמיד הייתי שומרת על עצמי, בכלים שרכשתי כמטפלת. אתמול את שמרת עלי. היכולת הזאת שלך היא מאוד מיוחדת ומאוד יקרה. אני מודה לך מאוד על החוויה החד פעמית הזאת."
גילה פישר

"אין לתאר בכלל את הדבר הזה שקורה בחדר, בשניה שנכנסים זה מתחיל.
בשבילי זאת היתה הוכחה ניצחת שאפשר ואפילו רצוי להסתכל לכאב בעיינים ולהשאר עוד ועוד ועוד ולראות שלא מתים מזה
ואפילו להיפך.
זה הסיפור הפרטי של אישה מדהימה, אבל לא רק בעצם....
ארגזים של השראה וכוחות ובחירה בלתי נתפסת בחיים.
פשוט לכו."
רז ארנן

"יש נשים כאלה שלפגוש אותן זה כמו לפגוש ארכיטיפ מהלך.
נשמה שמנקזת למסע חייה את תמצית הכאב הנשי באשר הוא.
קרן שפע לב היא אשה כזו
והמופע שלה "חומר נפש" כשמו כן הוא
מופע ריפוי נוגע בחומר נפש אמיתי ומדמם בידיים חשופות. מבלי לחטט
במגע מופלא ומדויק שמזין בהזנה ישירה את הלב.
בכוח הנשי, המסתורי והלא נתפש שיכול לנסיבות החיים כולן שגדול מהחיים עצמם."

שני בידאק נצר


"הנה לפניכן הזדמנות פז ללכת למקום העמוק והכואב ולחולל שם ריפוי בעזרתה הנדיבה של אחת הנשים האמיצות וטובות הלב שפגשתי מימי. הנה לפניכן מופע טקס ריפוי שנוכחותכן בו תטלטל את נשמותיכן ותרעיד את עולמכן. הנה לפניכן אפשרות לפגוש את מגע ידה החכם, העמוק והנדיב של אלוהימא בכבודה ובעצמה. הזמינו כרטיסים. שתפו. כי יש את הדברים האלו שכשהם קורים יורדת עוד פיסת חסד אל פני האדמה."

אורית פיול אור